top of page
Logo.png

OİNONE… Antik Yunan mitolojisinde Kazdağları’nda yaşayan bir ırmak perisi. Bitkilerin sırrına sahip, doğa ananın kızı. İda Dağı’ndaki çeşitli bitkilerden ilaçlar yapıp şifa dağıtırmış.

 

Bizler doğanın bir parçası olduğumuzu ve onsuz asla var olamayacağımızı bilen ve kendimize olan saygımızın doğaya duyacağımız saygı ile büyüyeceğini düşünen bir aileyiz. Oinone markası olarak doğanın iyileştirici gücüne inanarak, ürünlerimizde yalnızca en yüksek kalitede doğal ve saf yağlar, vitaminler, bitki suları ve bitki özleri kullanmaktayız.

 

Cilt bakım yağları ve kremleri içerisinde bulunan uçucu (esansiyel) ve sabit yağlar, her bir yağın ve bitkinin özelliğine göre, soğuk sıkım, maserasyon veya distilasyon yöntemleri ile ısıya veya çözücü kimyasala maruz bırakmadan elde edilmektedir. Bu sayede yağlar içerisindeki besleyici ve iyileştirici özellikler kaybolmadan ya da bozulmadan sizlere ulaştırılabilmekte. Oinone cilt bakım ürünlerinde ayrıca boya, parfüm, paraben, fenoksietanol, sülfat gibi cilde potansiyel zararı olabilecek kimyasallar da kullanmıyoruz. Kremlerin koruyuculuğunu ve raf ömrünü içerisinde bulunan yüksek miktardaki saf yağlar ve E vitamini ile sağlıyoruz. Ayrıca düşük adetlerde üretim yapıp mümkün olan en az sayıdaki stok ile sizlere her zaman en yeni ve taze ürünleri sunmaya çalışıyoruz. 

 

Doğanın ve doğalın iyileştirici gücüne inanmakla birlikte biliyoruz ki doğa aynı zamanda zararlı ve tehlikeli de olabilir. Örneğin birçok uçucu (esansiyel) yağ sadece hoş kokular vermez aynı zamanda çok güçlü ve konsantre doğal aktif maddeler de içerir. Bu nedenle ürünlerimizi oluştururken kullanacağımız bileşenleri özenle seçiyor ve hassas kullanım oranlarına dikkat ederek formüllerimizi oluşturuyoruz.

 

Tüm amacımız hem kendimizin hem de sizlerin kullanırken keyif alacağı, kullandıkça faydalarını göreceği, bunun yanında kendimize ve çevremize/doğaya zarar vermeyen ürünler üretmek.      

Purple%20Flower_edited.png
Kuru Ciltler
Hassas Ciltler
Yağlı Ciltler
Normal & Karma Ciltler
Yıpranmış & Olgun Ciltler
Grafik 1.png
bottom of page